Logo Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Zambrowie
Powróć do: Sport

Mały Mistrz

Zdrowie i sprawność młodych pokoleń!

Program „Mały Mistrz” to ogólnopolska inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowana przez Szkolny Związek Sportowy, skierowana do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Celem jest poprawa sprawności fizycznej poprzez zdobywanie sprawności sportowych (np. Pływak, Lekkoatleta, Piłkarz), szkolenia dla nauczycieli oraz doposażenie szkół w specjalistyczny sprzęt.  

W roku szkolnym 2025/2026 w naszej szkole program realizują:

  • Rafał Dmochowski, klasy: 1b wych. Agata Dybowska, 1e wych. Patrycja Matyjas
  • Martyna Pęska, klasa 2e wych. Beata Jabłońska
  • Iwona Skawska, klasa: 2d wych. Dorota Strenkowska


Cel: Podniesienie sprawności fizycznej, kształtowanie nawyków aktywności oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Adresaci: Uczniowie klas I-III oraz nauczyciele wychowania fizycznego i wczesnoszkolnej.

Forma: Uczniowie zdobywają 6 podstawowych sprawności (np. Gimnastyk-Tancerz, Lekkoatleta, Piłkarz, Narciarz-Saneczkarz-Łyżwiarz).

Zajęcia: Program przewiduje szkolenia dla nauczycieli i atrakcyjny sprzęt sportowy dla szkół.

Edycje: Realizowana jest kontynuacja programu, a szkoły mogą wnioskować o udział w kolejnych edycjach, prowadząc zajęcia z wykwalifikowaną kadrą.

Dodatkowo: W ramach programu odbywają się "Lekcje z Mistrzem" – spotkania ze znanymi sportowcami.  


Program ma charakter motywacyjny – dzieci otrzymują odznaki za opanowanie poszczególnych umiejętności ruchowych.