Logo Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Zambrowie

Spotkanie uczniów z inżynier Natalią Glińską

W Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się spotkanie uczniów klas II b, II d, III c i III d z inżynier Natalią Glińską. Pani Natalia ukończyła Politechnikę Gdańską na kierunku Biotechnologia ze specjalizacją Biotechnologia Leków. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy inżyniera oraz rozwijanie ich zainteresowań naukowych i technicznych.

Kim jest inżynier i na czym polega jego praca?
Na początku spotkania gość opowiedziała, czym zajmuje się inżynier oraz jakie umiejętności są ważne w tym zawodzie. Wskazała m.in. na ciekawość świata, dokładność oraz gotowość do poszukiwania nowych rozwiązań.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się przykłady prostych doświadczeń naukowych, które można bezpiecznie wykonać wspólnie z rodzicami w domu.

Pytania uczniów
Spotkanie miało charakter interaktywny. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które Pani Natalia chętnie odpowiadała. Wśród pytań znalazły się m.in.:

  • Czy trudno było studiować na Politechnice?
  • Czy jako dziecko lubiła Pani wykonywać doświadczenia?
  • Czy dziewczynki mogą zostać inżynierami?
  • Jaki był najciekawszy projekt, nad którym Pani pracowała?

Wnioski i podsumowanie
Wydarzenie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Pozwoliło uczniom dowiedzieć się więcej o pracy inżyniera oraz zobaczyć, że nauka i technika mogą być interesujące i inspirujące. Spotkanie zachęciło dzieci do rozwijania zainteresowań oraz pokazało, że warto dążyć do swoich marzeń już od najmłodszych lat.

Galeria zdjęć

Spotkanie uczniów z inżynier Natalią Glińską 8 Spotkanie uczniów z inżynier Natalią Glińską 7 Spotkanie uczniów z inżynier Natalią Glińską 6 Spotkanie uczniów z inżynier Natalią Glińską 5 Spotkanie uczniów z inżynier Natalią Glińską 4 Spotkanie uczniów z inżynier Natalią Glińską 3 Spotkanie uczniów z inżynier Natalią Glińską 2 Spotkanie uczniów z inżynier Natalią Glińską 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności