Wizyta w Straży Pożarnej
15 kwietnia uczniowie klasy I d wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.
Dowódca zmiany w bardzo interesujący sposób opowiedział dzieciom o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Uczniowie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Strażacy zaprezentowali różnorodny sprzęt oraz wozy strażackie, za kierownicą których każdy mógł usiąść. Dzieci miały możliwość zwiedzania pomieszczeń oraz poznania pracy dyżurnego straży pożarnej. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały pokaz zjazdu strażaków po metalowej rurze. Chętnie przymierzały strój strażaka wykorzystywany do gaszenia pożaru oraz strażacki hełm. Uczniowie przekonali się, że warto dbać o kondycję, ponieważ podczas akcji liczy się sprawność fizyczna, szybkość internetu współdziałanie. Z wielką radością ćwiczyli na siłowni. Na zakończenie każdy miał możliwość samodzielnej obsługi węża strażackiego i strącenia strumieniem wody pachołka.
Serdecznie dziękujemy tacie Kubusia - Panu Pawłowi Nowackiemu, za zaproszenie i zorganizowanie tej interesującej wycieczki. Na długo zapisze się ona we wspomnieniach dzieci oraz przyczyni się do utrwalenia wiadomości dotyczących bezpieczeństwa.

