"Słoiczki Szczęścia" dzieciom ze Szpitala Klinicznego
18 grudnia 2025 r., opiekunowie Szkolnego Wolontariatu odwiedzili Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku, gdzie na oddziale onkologicznym przekazali dzieciom wyjątkowe „Słoiczki Szczęścia”. Był to gest pełen serca, który wywołał wiele uśmiechów, radości i wzruszeń wśród małych pacjentów.
Kolorowe słoiczki, wypełnione słodyczami i drobnymi upominkami, zaskoczyły dzieci swoją pomysłową i nietypową formą. Każdy słoiczek był symbolem pamięci, troski i wsparcia płynącego od szkolnej społeczności dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową.
Oprócz upominków dzieci otrzymały również list, w którym przekazano informację o ofiarowanej za nie i ich rodziny mszy świętej, która odbędzie się 8 stycznia o godz. 18.00 w parafii Ducha Świętego w Zambrowie. Ta wiadomość została przyjęta z ogromnym wzruszeniem i dała dzieciom wiele radości oraz poczucie, że nie są same w swojej walce.
Wizyta w szpitalu była kolejnym dowodem na to, że nawet drobny gest może nieść wielką nadzieję, a dobro ofiarowane innym wraca w postaci uśmiechu, wdzięczności i wiary w lepsze jutro.

